پناهندگی در کشور های اروپایی
4 آذر 1397
دوبلین

قوانین پناهندگی در اتحادیه اروپا

آشنایی با قوانین پناهندگی در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا از سال 99 میلادی سعی داشته است تا یک سیستم پناهندگی مشترک در اروپا ایجاد کرده و چارچوب قانونی فعلی را بهبود بخشد. بین سال‌های 1999 تا 2005، برخی از اقدامات قانونی که حداقل استانداردهای مشترک برای پناهندگی در اروپا را هماهنگ کرده بودند، به تصویب رسید. تقویت همبستگی مالی با به وجود آوردن صندوق پناهندگان اروپا نیز دارای اهمیت بود. در سال 2001، دستورالعمل موقت مجاز به پاسخ مشترک اتحادیه اروپا به تعداد بسیاری از افراد آواره شده بود که نمی‌توانستند به کشور مبدأ خود برگردند. دستورالعمل اتحاد مجدد خانواده نیز به پناهندگان اعمال می‌گردد.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

قانون‌های جدید اتحادیه اروپا هم اکنون توافق شده‌اند و استانداردهای مشترک بالا و همکاری قوی‌تری را ضمانت می‌کنند تا مطمئن شود که افراد پناه‌جو در یک سیستم باز و منصفانه، هر کجا که تقاضا می‌دهند از این امتیاز برخوردار باشند. به طور مختصر به این مسئله می‌پردازیم:

دستورالعمل اصلاحیه پناهندگی در اروپا (Procedures Directive)

می‌خواهد تصمیمات پناهندگی در اروپا با کیفیت‌تر و زودتری را دریافت نماید. افراد پناه‌جو با نیازهای خاص، حمایت مورد نیاز برای توضیح ادعای خود را اخذ می‌کنند و به صورت مخصوصی محافظت بیشتری از کودکان بی‌سرپرست و قربانیان شکنجه و آزار و اذیت خواهد داشت. (راه‌های اعطا و حذف وضعیت پناهندگی و پشتیبانی‌های فرعی)

قوانین پناهندگی کشور های اروپایی

دستورالعمل شرایط پذیرش اصلاح شده (Temporary Protection Directive)

ضمانت می‌کند که شرایط پذیرش مواد انسانی از جمله مسکن برای افراد پناه‌جو در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد و حقوق اساسی اشخاص سود بر به طور کامل مورد احترام قرار می‌گیرد. این دستور کار علاوه بر این ضمانت می‌کند که بازداشت تنها به عنوان آخرین تصمیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. (حفاظت موقت در صورت ورود تعداد زیاد تقاضای پناهندگی در اروپا)

دستورالعمل‌های تجدید نظر شده (Qualification Directive)

عرصه‌ها و محدوده‌های اعطای حفاظت بین‌المللی را نمایان می‌سازد و به همین دلیل تصمیمات پناهندگی در اروپا را قوی‌تر می‌کند. این دستورالعمل علاوه بر این دسترسی به حقوق و اقدامات یکسان برای سودجویان حفاظت بین‌المللی را بهبود می‌بخشد.( تعریف وضعیت پناهندگی در اروپا و بهره‌مندی از حمایت‌های فرعی)

مقررات اصلاح شده دوبلین (Dublin Regulation)

حفاظت از افراد پناه‌جو در طی فرآیند بررسی تقاضا از طریق دولت مسئول را افزایش می‌دهد و قانون‌های مرتبط با روابط بین کشورها را واضح می‌نماید. این مقررات یک سیستم یکسان جهت تشخیص مشکلات اولیه‌ی پناهندگی در اروپا یا سیستم پذیرش را به وجود می‌آورد و پیش از اینکه آن‌ها به بحران‌های کامل مبدل گردند، ریشه‌های مشکل را برطرف می‌نماید.

مقررات تجدید نظر شده در مورد پناهندگی (Eurodac Reguation) EURODAC

این مقررات در وضعیت بسیار محدودی مجوز دسترسی نهادهای اجرایی قانون را به اطلاعات پایگاه اطلاعاتی اتحادیه اروپا از اثر انگشت افراد پناه‌جو را می‌دهد. این مسئله برای جلوگیری، تشخیص و یا پژوهش در خصوص جدی‌ترین جنایات از جمله قتل و تروریسم است.

مشارکت و همکاری با کشورهای ثالث (partnership and cooperation with third countries)

بر اساس قوانین پناهندگی در اروپا، درخواست پناهندگی افرادی مورد بررسی قرار می‌گیرد که قبل از آمدن به کشور مقصد در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همین طور در “کشورهای ثالث” زندگی نکرده باشند. کشورهای ثالث به کشورهایی گفته می‌شود که در لیست وزارت کشور مقصد جزو کشورهای امن به حساب می‌آید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران