کشور مجارستان

مجارستان از زیباترین کشورهای اروپا به حساب می آید که همه ساله افراد زیادی با اهداف مختلف به آن سفر می کنند. مهاجرت، تحصیل و گردش از بارزترین علل سفر به این کشور زیباست. از مهم ترین ویژگی های طبیعی مجارستان می توان به سرسبزی و خاک حاصلخیز آن اشاره کرد. “بوداپست” نزدیک به 2 میلیون  جمعیت دارد و به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. مردم این کشور نیز به زبان مجاری که به عنوان زبان رسمی کشور شناخته می شود، صحبت می کنند. اگر قصد بازدید از این کشور برجسته را دارید باید پس از تهیه ویزای شینگن، سوروسات سفر را مهیا سازید.

در ادامه این مقاله در مورد مجارستان، این کشور اقتصادی، فرهنگی و هنری با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

مجارستان

آب و هوای کشور مجارستان

اگر قصد سفر به مجارستان را دارید، باید با آب و هوای این منطقه بهتر آشنا شوید. آب و هوای مجارستان به آب و هوای غرب کشورمان ایران شباهت زیادی دارد. بنابراین زمستان های سرد و سختی دارد و در تابستان ها هوا معتدل است. اگر مقصد شما شهر بوداپست است، می توانید از هوای پاک این منطقه لذت ببرید. در شهر بوداپست به حمل و نقل عمومی توجه ویژه ای می شود. بدین ترتیب تعداد محدودی از افراد برای رفت و آمدهای روزانه خود از اتومبیل شخصی استفاده می کنند. این ویژگی موجب شده است تا بوداپست به عنوان یکی از پاک ترین شهرهای مجارستان شناخته شود. به گونه ای که میزان آلودگی در این شهر صفر درصد برآورد شده است.

به طور کلی بارندگی در شهرهای بزرگ مجارستان از جمله پایتخت این کشور بسیار زیاد است. به همین علت جنگل ها و مراتع در نقاط مختلف این کشور به چشم می خورد. جالب است بدانید که بیشتر از نیمی از میوه های مصرفی در اروپا در این کشور کشت می شود.

معماری و ساخت و ساز در کشور مجارستان

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که از دیدن معماری های بی نظیر و بی بدیل بر سر ذوق می آیید، فرصت سفر به مجارستان را از دست ندهید. نام مجارستان به عنوان یکی از زیباترین کشورهای اروپا می درخشد. این کشور معماری فوق العاده ای دارد و به همین علت “عروس کشورهای اروپا” نام گرفته است. با بازدید از شهرهای مختلف مجارستان، ابنیه ای را خواهید دید که قدمت آها به قرن 18 الی 20 میلادی باز می گردد. اما کماکان سرپا هستند و شکوه، اقتدار و عظمت خود را حفظ نموده اند.

در میان ساختمان های معروف مجارستان، همواره نام “ساختمان پارلمان” شنیده می شود. این ساختمان حتی در سیاهی شب دارای ویژگی های منحصر به فرد دیداری است و به شهر بوداپست جلوه ای دوچندان بخشیده است. این بنا در جوار “رود دانوب” قرار گرفته است که این موضوع بر زیبایی منحصر به فرد نما افزوده است.

چه زمانی به مجارستان سفر کنیم؟

قطعا پیش از اینکه برای سفر اقدام کنیم، باید زمان مناسبی را انتخاب کنیم. اگر قصد سفر به مجارستان را دارید، توصیه می کنیم برنامه سفر خود را برای ماههای خوش آب و هوا تنظیم کنید.  از ماه مارس تا مه و یا از ماه سپتامبر تا نوامبر بهترین زمان برای سفر به مجارستان است. البته اگر به دنبال بهترین زمان آب و هوایی این منطقه هستید! زیرا در این بازه زمانی آب و هوا متعادل و مطلوب است و می توان از جاذبه های طبیعی و زیبای این کشور دیدن کرد.

اگر به دنبال یک تجربه سفری ارزان قیمت هستید، پیشنهاد می کنیم که در فصول پاییز و زمستان به این کشور سفر کنید. در این فصول از تعداد گردشگران کاسته می شود. بدین ترتیب هزینه های سفر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *