کلاس نرخی پرواز به چه معناست و تفاوت بین اکونومی و بیزنس در چیست؟
کلاس نرخی پرواز به معنای نرخ های متفاوت بین صندلی های اکونومی و بیزنس می باشد که با توجه به سیاست های نرخ گذاری ایرلاین متفاوت است. در پروازهای بیزنس کلاس خدمات متنوع و بیشتری طبق تعهدات ایرلاین به مسافر صورت می گیرد و براین اساس قیمت بیزینس از اکونومی بیشتر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبان فروش تماس حاصل نمایید.


آیا ترانسفر رایگان در پروازهای خارجی وجود دارد؟
خیر، درصورت خرید بلیط هواپیما، ترانسفر رایگان وجود ندارد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبان فروش تماس حاصل نمایید.


کدام پروازها قابلیت حمل حیوان زنده را ندارند؟
به صورت کلی هواپیماهایی که دارای سیستم تهویه هوا در قسمت بار(cargo) نمی باشند، مجاز به حمل حیوانات زنده نبوده، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا  با پشتیبان فروش تماس حاصل نمایید.


بهترین زمان خرید پروازهای تایم پیک (اعیاد، مناسبت ها و تعطیلات رسمی) چه تاریخی می باشد؟
با توجه به آنلاین بودن سیستم رزرواسیون، قیمت پروازها نوسان دارد اما لازم به ذکر است که نرخ های موجود در سیستم رزرواسیون آنلاین دلتابان، در تمامی ایام سال مناسب می باشند.


نحوه کنسل نمودن پروازهای خارجی برروی سیستم به چه صورت است؟
پس از تاییدیه توسط پشتیبانی فروش، به قسمت پیگیری و استرداد مراجعه نموده و بعد از وارد کردن شماره پیگیری (رفرنس پرواز)، ثبت درخواست خود را انجام دهید. برای اطلاع از جزئیات جرایم استرداد به لینک زیر مراجعه نمایید.


نحوه صدور بلیط برای سنین مختلف (بزرگسال، کودک و خردسال) به چه شکل می باشد و چه سنینی شامل نرخ کودک و نوزاد می باشد؟

پس از انتخاب مسیر پروازی در سایت، در قسمت تعداد مسافر محدوده سنی مسافران خود را انتخاب کرده و نسبت بلیط خود اقدام نمایید. شایان ذکر است در پروازهای داخلی مسافر زیر 12 سال کودک، مسافر زیر 2 سال، نوزاد محسوب می گردد.


مبلغ استردادی بلیط پس از کنسلی چه زمانی به حساب مسافر برمی گردد؟
پس از کنسلی بلیط و تایید آن توسط ایرلاین، مبلغ عودتی به مسافر ظرف 24 تا 72 ساعت به حساب کارتی که از آن خرید نموده است استرداد می گردد.
جهت راهنمای استرداد بلیط هواپیما برروی لینک زیر کلیک نمایید.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما


آیا خرید پرواز به صورت رفت و برگشت به صرفه تر از خرید پرواز یکطرفه می باشد؟
در پروازهای خارجی، با توجه به قوانین فروش ایرلاین این نرخ متغیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبان فروش دلتابان تماس حاصل نمایید


شماره پیگیری بلیط در کدام قسمت بلیط درج می گردد؟
شماره پیگیری بلیط بالای بلیط، سمت چپ و راست قرار می گیرد.


آیا می توان پروازی را به صورت موقت رزرو نمود؟
با توجه به آنلاین بودن و صدور آنی بلیط در سیستم رزرواسیون دلتابان، این امکان وجود ندارد، شایان ذکر است یکی از معایب سیستم های آفلاین، تغییر نرخ پس از رزرو نمودن و به دنبال آن نارضایتی مسافر را به همراه دارد، که ما این مشکل را در سیستم آنلاین خود مرتفع کرده ایم.


میزان بار نوزاد و بارکودک در پروازهای خارجی چه مقدار است؟
این مقدار بسته به ایرلاین مورد نظر و مسیر مورد نظر متغیر می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید.


آیا پس از خرید بلیط هواپیما، نام مسافر قابل تغییر است؟
بسته به نوع بلیط این قابلیت متفاوت است. در بلیط های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (لغو) شود و بلیط جدید صادر شود.


آیا حتما باید بلیط را چاپ کنم و با خودم به فرودگاه ببرم؟
دربسیاری از پروازها این موضوع ضرورت ندارد در صورتیکه شماره بلیط خود را یادداشت نمایید و آن را هنگام پرواز به همراه داشته باشید کفایت می کند اما توصیه می شود نسخه چاپ شده بلیط خود را هم همراه خود داشته باشید.


مقدار بار مجاز در پرواز چقدر است؟
مقدار بار مجاز توسط قوانین خطوط پرواز هوایی مشخص می شود.  پروازهای خارجی بسته به مقصد، که اروپا بین 30کیلو ویک بسته 23کیلو متغییر میباشد ومقصد امریکا و کانادا 2بسته 23 کیلویی میباشدکه این قوانین قابل تغییر میباشد، در پروازهای داخلی بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم می باشد که این مقدار با توجه به نوع هواپیما، شرکت هواپیمایی، مسیر پروازی و نوع بلیط (اکونومی یا بیزینس) متغیر است. معمولا در بلیط صادر شده مقدار بار مجاز به کیلوگرم درج می شود. همچنین برای بار اضافه بایستی از طریق فرودگاه و پرداخت هزینه آن اقدام کنید.


شرایط پروازهای بین المللی و خارجی چیست؟
در پروازهای بین المللی گذرنامه (پاسپورت) مسافرین باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد.


منظور از No-show چیست؟
منظور مسافری است که پرواز خود را انجام ندهد. در بلیط های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط استرداد می گردد اما در بلیط های چارتری، بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.


چه زمان قبل از پرواز هواپیما باید در فرودگاه حاضر باشیم؟
در پروازهای داخلی باید 2 ساعت قبل از پرواز هواپیما و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد.


چه سفرهایی نیازمند بیمه مسافرتی هستند؟
به عنوان یک مسافر می توانید برای تمامی سفرهای خود بیمه تهیه کنید اما در سفرهای خارجی ملزم به خرید بیمه نامه مسافرتی می باشید، چرا که یکی از شرایط صدور ویزا در اغلب سفارتخانه ها، داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر است. برای سفرهای داخلی نیز می توانید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نمایید.


چگونه اصل بلیط مهردار را تهیه کنم؟
اگر جهت دریافت ویزا یا ارز خود نیازمند دریافت اصل بلیط مهردار هستید می بایست پس از هماهنگی با تیم پشتیبانی، به دفتر  مراجعه نمایید. در غیر این صورت با تقبل هزینه پست می توانید اصل بلیط مهردار خود را در اسرع وقت و درب منزل تحویل بگیرید.


چگونه میتوانم برای سفرم ارزان ترین نرخ راتهیه کنم؟
ارزان بودن بلیط سفر به عوامل مختلفی مرتبط است که برخی از مهم ترین آنها این موارد هستند:
در پروازهای سیستمی معمولا هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم به دلیل پر شدن کلاس نرخی های ارزان تر، قیمت آن افزایش پیدا می کند. معمولا هرچه زودتر پروازتان را بخرید ارزان تر است. بلیط ایرلاین های مختلف را چک کنید. برای اغلب مسیرها ایرلاین های کم هزینه (Low Cost Airline) وجود دارند که در ازای خدمات و امکانات کمتر، پروازهای ارزان تری به شما پیشنهاد می دهند.
در روزهای مختلف سال، فصل و هفته و حتی ساعات متفاوت، قیمت یک پرواز ممکن است تغییرات زیادی داشته باشد. با استفاده از تقویم قیمتی و فیلترهای تعبیه شده جستجو می توانید با چند روز جابجایی، پروازهای به مراتب ارزان تری پیدا کنید. علاوه بر این، پروازهای توقف دار و صبح زود هم معمولا پروازهای ارزان تری هستند. بلیط خود را از سایت های معتبر خریداری کنید و قیمت آنها را در ازای خدمتی که می دهند با هم مقایسه کنید. با در نظر گرفتن این موارد می توانید هوشمندانه، بهترین و ارزان ترین پرواز را برای سفر خود تهیه کنید.


چرانرخ های اکونومی باهم فرق دارند؟
ما درکابین اکونومی و بیزنس چندین زیرشاخه داریم که ازنظر جای مسافردر پرواز تفاوتی ندارد ولی اختلاف نرخ دارن که بسته به خیلی از شرایط تغییر میکنند برای مثال شما، هرچه زودتر بلیط خود را تهیه کنید میتوانید از ارزان ترین نوع نرخ استفاده کنید چون با پرشدن ظرفیت تا یک سقفی به کلاس گران تر تبدیل میشود که از نظر مسافر تفاوتی ندارد ولی منجر به پرداخت هزینه بیشتر میشود.


کدام کانکشن را انتخاب کنم؟
همیشه در سرچ، بهترین پیشنهاد کوتاه ترین توقف در پروازهای کانکشنی را میدهد برای مثال چند مورد را توضیح میدهیم:
-کانکشن در دبی
اگر شما مسافر پرواز امارات هستید پروازتان از طریق دبی میباشد و کلیه پروازهای ورودی و خروجی با امارات از ترمینال 3 انجام میپذیرد.
امکانات متنوعی در فرودگاه جهت سپری کردن زمان ترانزیت فراهم آمده که میتوانید حهت اطلاع بیشتر به لینک ذیل مراجعه فرمایید:
فرودگاه دبی
-دوحه
با پرواز قطر از طریق دوحه کانکشن خواهید داشت که به دلیل بزرگی فرودگاه و تایم کوتاه در خیلی از مسیرها باید سریع گیت خود را با راهنمایی از تابلوهای راهنما سریع پیدا کرده و خود را به گیت مورد نظر برسانید.
برای اطلاعات بیشتر از فرودگاه وارد لینک زیر شوید:
فرودگاه دوحه
-استانبول
فرودگاه جدید استانبول بزرگترین فرودگاه جهان می باشد که در حال حاضر کلیه قسمت هایش به بهره برداری نرسیده و فاصله ی بین گیت ها زیاد می باشد بنابرین باید دقت کافی داشته باشید تا گیت خود را شناسایی کنید.
برای اطلاعات بیشتر وارد لینک ذیل شوید:
فرودگاه استانبول
-مسقط
اگر مسافر عمان ایر میباشید کانکشن شما فرودگاه مسقط میباشد که این فرودگاه هم کلیه امکانات رفاهی برای مسافرین را داراست.
برای اطلاعات بیشتر لینک ذیل را مشاهده فرمایید:
فرودگاه مسقط


 

0

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی